6 تا از بهترین اپلیکیشن برای برقراری تماس اینترنتی 

درمقاله تلفن اینترنتی یا تلفن ابری بهترین برنامه ها برای تماس با تلفن ثابت اینترنتی رایگان ، تلفن همراه یا پلتفرم های اجتماعی با استفاده از اینترنت معرفی شده است .

 1. بهترین برای تماس های تلفن ثابت  اینترنتیGoogle Voice
 2. بهترین برای در دسترس بودن: اسکایپ
 3. بهترین برای شخصی سازی: Viber
 4. بهترین گزینه رسانه اجتماعی: مسنجر
 5. بهترین برای تماس‌های آیفون به اندرویدGoogle Duo
 6. بهترین برای امنیت WhatsApp

لطفا مقاله تلفن اینترنتی را مطالعه بفرمایید

قیمت ها و ویژگی های برنامه تماس تلفنی را مقایسه کنید

بهترین برای تماس های تلفن ثابت  اینترنتی         صدای گوگل            رایگان – 9.50 دلار در دقیقه.               :

 • تماس های رایگان در داخل ایالات متحده را فراهم می کند
 • پشتیبانی از تماس های دریافتی از هر نقطه
 • Google Voice

بهترین برای در دسترس بودن اسکایپ    شروع از 3.59 دلار در ماه.

 • شامل اعتبار ماهانه در مایکروسافت 365 است
 • برقراری تماس رایگان بین کاربران

بهترین برای شخصی سازی    وایبر        0.90 تا 2.99 دلار در دقیقه.

 • پیام ها را بعد از یک زمان خاص حذف می کند
 • برقراری تماس رایگان بین کاربران

بهترین ها برای       قیمت     گذاری    و بهترین ویژگی ها در تلفن ابری

بهترین گزینه رسانه های اجتماعی          پیام رسان رایگان

 • از صدا و تصویر پشتیبانی می کند
 • یک رابط وب ارائه می دهد

بهترین برای تماس های آیفون به اندروید Google Duo        رایگان

 • تماس تصویری بین اندروید و آیفون را فعال می کند
 • از رمزگذاری انتها به انتها استفاده می کند

 

 از جمله بهترین  برای امنیت واتس اپ  رایگان

 • به شماره تلفن موجود شما متکی است
 • از رمزگذاری انتها به انتها استفاده می کند

آنچه باید در برنامه تماس اینترنتی به دنبال آن باشید

اگر می خواهید با شماره تلفن ثابت یا تلفن همراه تماس بگیرید، برای اتصال به آن مکان فیزیکی به یک سرویس VoIP خاص نیاز دارید. این سرویس‌ها معمولاً نرخی را برای هر دقیقه استفاده می‌گیرند – بسته به جایی که تماس می‌گیرید – یا ممکن است اشتراک ماهانه ارائه دهند. اکثر آنها هنگام استفاده از یک سرویس، مانند تماس اسکایپ به اسکایپ، برای تماس با دیگران هزینه ای از شما دریافت نمی کنند.

اگر با شماره تلفن ثابت یا تلفن همراه تماس نمی‌گیرید، اکثر برنامه‌های ارتباطی تماس اینترنتی برنامه به برنامه را ارائه می‌کنند، مانند Google Duo، Messenger، Slack، Snapchat، Whatsapp و Zoom. بی

مطالب مرتبط:  چرا باید تلفن اینترنتی استفاده کنیم در سال 2022 | تلفنچی

 

بهترین برنامه ها برای تماس با شماره تلفن

شما می توانید از خدمات VoIP برای تماس با تلفن های ثابت و تلفن همراه از طریق اینترنت استفاده کنید. آنها رایگان شروع می شوند، اما برخی از ویژگی ها ممکن است برای پرداخت تماس ها یا استفاده از طرح اشتراک ماهانه به اعتبار نیاز داشته باشند. و علاوه بر تماس‌های صوتی، اسکایپ و وایبر ویژگی‌های اضافی مانند پیام‌رسانی فوری، تماس ویدیویی و غیره قرار دارند

Google Voice

برای تماس اینترنتی ساده با شماره تلفن، نمی‌توانید Google Voice را شکست دهید. این امکان تماس رایگان در داخل ایالات متحده و یک شماره تلفن رایگان را فراهم می کند که هرگز منقضی نمی شود.

اگر نیاز به برقراری تماس‌های بین‌المللی دارید، می‌توانید با استفاده از حساب بانکی یا کارت اعتباری ذخیره شده در حساب Google خود تا سقف ۷۰ دلار اعتبار اضافه کنید. نرخ تماس های بین المللی Google از 0.01 دلار در دقیقه شروع می شود وبستگی  به مقصد تماس شما دارد.

می‌توانید با ورود به voice.google.com در مرورگر وب یا برنامه تلفن همراه (iOS/iPadOS/ANdroid ) به Google Voice دسترسی پیدا کنید. این سرویس همچنین شامل پیام‌های متنی، پست صوتی و بایگانی پست صوتی رایگان است.

بهترین برای در دسترس بودن – اسکایپ

یک راه حل جهانی، Skype است. در حالی که در دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز بومی است، می‌توانید از آن در مرورگر وب، مک، لینوکس، حتی کنسول‌های بازی Xbox One نیز استفاده کنید.

تماس اسکایپ به اسکایپ رایگان است، اما برخلاف Google Voice، برای تماس با تلفن ثابت ملی و شماره تلفن همراه باید هزینه پرداخت کنید. تماس‌ها برای پرداخت چند دقیقه به اعتبار Skype نیاز دارند، یا می‌توانید از اشتراکی استفاده کنید که از 3.59 دلار در ماه شروع می‌شود. برای دریافت تماس از طریق شماره تلفن ثابت یا تلفن همراه، باید شماره اسکایپ داشته باشید که هزینه آن 6.50 دلار در ماه است.

اشتراک مایکروسافت 365 دارید؟

برنامه های خانوادگی و شخصی مایکروسافت 365 شامل 60 دقیقه تماس رایگان اسکایپ در ماه است.

اسکایپ همچنین شامل پیام‌رسانی فوری، تماس ویدیویی، اشتراک‌گذاری صفحه و غیره است. این یک برنامه از پیش نصب شده بومی روی رایانه های شخصی ویندوز 10 است، اما می توانید کلاینت دسکتاپ را دانلود کنید که احساس می کند کمتر با سیستم عامل یکپارچه شده است. کلاینت دسکتاپ همچنین برای macOS و در سه نوع برای لینوکس در دسترس است.

مطالب مرتبط:  چگونه با مرکز تلفن ابری و تلفن گویا  هزینه های جانبی کسب و کار ها کاهش می یابد؟ |تلفنچی

بهترین برای شخصی سازی – Viber

مانند اسکایپ، وایبر چیزهای بیشتری از برقراری تماس با تلفن ثابت و تلفن همراه دارد. می‌توانید با سایر کاربران وایبر تماس ویدیویی برقرار کنید، چت‌های گروهی را شروع کنید، پیام‌های فوری ارسال کنید، استیکرها و فایل‌های GIF ایجاد کنید، و یک تایمر خود تخریبی تنظیم کنید تا پیام‌های خود را پس از یک زمان مشخص حذف کند. همچنین یک مؤلفه اجتماعی برای ساخت و مدیریت مکان های منحصر به فرد برای چت فراهم می کند.

و مانند اسکایپ، جنبه تماس – Viber Out – کاملا رایگان نیست. می‌توانید برای پرداخت دقیقه‌های استفاده شده اعتبار خریداری کنید یا در یک طرح ماهانه مشترک شوید. به عنوان مثال، شما می توانید با هر شماره تلفن ثابت و تلفن همراه در ایالات متحده با 1.99 دلار در ماه تماس بگیرید، که آن گران تر از Google Voice است .

متأسفانه وایبر یک سرویس گیرنده وب برای مرورگرها ندارد. برای استفاده از این سرویس باید یک اپلیکیشن موبایل یا نرم افزار دسکتاپ نصب شود

بهترین برنامه ها برای تماس های مبتنی بر برنامه

این برنامه ها ابزاری برای تماس با شماره تلفن ندارند. در عوض، آنها تماس صوتی و تصویری اینترنتی از برنامه به برنامه ارائه می دهند. هر سه برنامه نیاز دارند که هم تماس گیرنده و هم گیرنده یک حساب کاربری برای ارسال و دریافت تماس داشته باشند. به عنوان مثال، هر دو نفر برای استفاده از مسنجر نیاز به یک حساب فیس بوک دارند

سنجر نیازی به معرفی ندارد. نزدیک به سه میلیارد نفر تنها در سه ماه اول سال 2021 به طور فعال از فیس بوک استفاده کردند که احتمالاً اکثر آنها از قبل با ویژگی های تماس تصویری و صوتی مسنجر آشنا هستند. 1 که این سرویس را به دلیل استفاده گسترده و آشنایی آن در صدر فهرست برنامه به برنامه ما قرار می دهد.

اگر بچه‌های کمتر از 13 سال دارید، می‌توانید مسنجر بچه‌ها را نصب کنید تا برای آنها پیام ارسال کنید یا از طریق ویدیو چت کنید. والدین می توانند لیست مخاطبین فرزندان خود را مدیریت کنند، فعالیت آنها را زیر نظر داشته باشند و دوستان خود را اضافه کنند. کودکان نیز می توانند در صورت نیاز مخاطبین را مسدود کنند.

اگر از Windows و macOS استفاده می کنید، فیس بوک یک برنامه مسنجر در فروشگاه مایکروسافت و مک اپ استور ارائه می دهد، یا می توانید از نسخه وب در مرورگر مورد علاقه خود استفاده کنید.

مطالب مرتبط:  چرا تلفن VoIP و یا مرکز تلفن اینترنتی تلفنچی را سازمان ها و شرکتها انتخاب میکنند؟

بهترین برای تماس‌های iPhone به Android—Google Duo

Google Duo پاسخ گوگل به FaceTime اپل است. تفاوت اینجاست که می‌توانید Google Duo را در آیفون دریافت کنید، اما نمی‌توانید FaceTime را در تلفن اندرویدی دریافت کنید. این امر به گوگل برنده  است در نبرد چند دستگاهی برای نیازهای تماس شما می دهد.

Google Duo از تماس های صوتی و تصویری در اینترنت پشتیبانی می کند. همچنین دارای یک حالت خانوادگی است که به شما امکان می دهد در حین تماس های ویدیویی روی صفحه نمایش دهید. استفاده از این سرویس رایگان است و به شماره تلفن نیاز دارد، اما برای استفاده از این سرویس در چندین دستگاه و پلتفرم به یک حساب Google نیاز دارید.

در نهایت، Google Duo رمزگذاری سرتاسری را برای همه تماس‌های صوتی و تصویری فراهم می‌کند. رمزگذاری مانع از گوش دادن و تماشای مکالمه شما توسط

WhatsApp

WhatsApp از شماره تلفن شما برای از بین بردن خطرات امنیتی معمول مرتبط با ترکیب نام کاربری و رمز عبور استفاده می کند. راه‌هایی برای استفاده از واتس‌اپ بدون سیم‌کارت وجود دارد، اما برای دریافت کد تأیید هنگام ایجاد حساب کاربری، باید در محل خود حضور داشته باشید. برای استفاده از این سرویس نیازی به حساب فیسبوک ندارید، حتی اگر واتس اپ متعلق به متا باشد.

 

رمزگذاری سرتاسر واتس‌اپ به‌طور پیش‌فرض فعال است، به این معنی که تمام تماس‌ها و پیام‌ها در هنگام انتقال از شنود هکرها محافظت می‌شوند. می‌توانید به‌صورت دستی تأیید دو مرحله‌ای را برای امنیت بیشتر فعال کنید که از یک پین شش رقمی استفاده می‌کند، بنابراین حتی اگر فردی شماره تلفن و رمز عبور شما را به دست آورد، دستگاه‌های جدید برای دسترسی به حساب به کد پین نیاز دارند.

 

سایر ویژگی‌های قابل توجه عبارتند از چت گروهی، اشتراک‌گذاری اسناد، و دوربین داخلی – از برنامه پیش‌فرض دوربین گوشی شما استفاده نمی‌کند.

منابع

Statista، « تعداد کاربران فعال ماهانه فیس بوک در سراسر جهان از سه ماهه اول 2021 ،» آوریل 2021. مشاهده شده در 9 ژوئن 2021.

اپل، « پشتیبانی و ویژگی‌های حامل بی‌سیم برای آیفون در ایالات متحده و کانادا »، 26 آوریل 2021. دسترسی به 10 ژوئن 2021.

کمیسیون ارتباطات فدرال، ” راهنمای سرعت پهنای باند “. بازدید شده در 26 آوریل 2022