خط تلفن ثابت اینترنتی  , خط تلفن ابری یا خطوط ویپ  بی نیاز به مکان فیزیکی قابلیت جابجایی دارد و  به راحتی  میتوانید کسب و کار  و دفتر کار  مجازی خود را بدون سرمایه گذاری راه اندازی نمایید.

چرا باید خط تلفن اینترنتی بخریم؟

اگر دارای کسب کار کوچکی هستید و تازه کار را شروع کردید وقصد د ارید ارتقائش دهید و به فکر کسب اعتبار روز افزون در کسب کار خود هستید با تلفن گویا این امکان فراهم است.  

اگر کار شما به شکلی ست که در هر شهر نماینده دارید و دفاتر جدا از هم دارید و به فکر ساماندهی و مدیریت متمرکز دفتر کار خود  هستید  تلفن ابری بهترین گزینه برای شماست .

اگر کارمندان شما به صورت دورکار هستند و فعالیت به صورت دورکاری است

نگران نباشید   با خط تلفن اینترنتی و مرکز تلفن ابری  امکان راهبری و مدیریت تماسها امکان پذیر است.

به راحتی تمام تماس های ورودی و خروجی  خط تلفن خود را  با خرید خط تلفن اینترنتی  تلفنچی راهبری و مدیریت کنید.

در عین حال با تمام این امکانات نام برده شده از هزینه های دفتر مجازی  بسیار پایین برخوردار است

 

مهمترین مزایای خط تلفن اینترنتی  یا شماره تلفن ابری

کاهش هزینه ها

 کاهش هزینه های مربوط سخت افراز و نگهداری آن

بی نیاز به سخت افزار

خط تلفن اینترنتی بدون نیاز به سیم کشی  و بی نیاز به مکان فیزیکی است

تمام تماسهای اینترنتی  میتواند از طریق  گوشی و با نصب یک اپلیکیشن مثل   Zoiper یا gswave  و …  انجام پذیرد

 عدم نیاز به مکان فیزیکی

  با خطوط تلفن ابری میتوانید دفتر کار مجازی خود را در هر نقطه از ایران  به همراه داشته باشید بدون صرف هزینه های  خرید سخت افزار و نگهداری آن و یا اجاره محل کار

راه اندازی آسان

تلفن اینترنتی یا ویپ  برای  راه‌اندازی نیاز به اینترنت دارد و فقط با اینترنت کار میکند. و در عین حال در مواقعی که اینترنت ندارید میتوان شماره تلفن ابری را روی دیگر اپراتورها دایورت کرد.

مطالب مرتبط:  تلفن اینترنتی رایگان  و برقراری تماس اینترنتی رایگان در سال 2022|تلفنچی

از دست ندادن تماسهای مشتریان

با خطوط تلفن اینترنتی نگرانی از دست رفتن مشتریان کاملا از بین میرود

شما میتوانید در هر زمان تماسها را مدیریت کنید و و تعداد تماس ناموفق را کاهش دهید

قابلیت جابجایی خط تلفن

هر جایی که هستید، می‌ توانید پاسخگوی مخاطب خود باشید و هیچ تماسی را از دست ندهید.

مالکیت خط اینترنتی یا تلفن ابری

مالکیت خط  تلفن اینترنتی  دائمی است  و زمان واگذاری  شماره تلفن ابری  بسیار سریع و در کوتاهترین زمان ممکن است .

 

خط تلفن اینترنتی  یا شماره تلفن ابری چیست؟

در گذشته همه به خاطر داریم ثبت نام تلفن ثابت  بسیار زمانبر بود  و وابسته به مکان و با هزینه های بالا  ارائه میشد

ولی با تکنولوژی جدید تلفنی بر بستر شبکه IP نیاز به پروتکل SIP است و تمام  مکالمات  بر روی بستر اینترنتی میباشد و ثبت نام  خط اینترنتی  بسیار با سرعت  امکان پئیر است  و نیازی  به  سخت افزار  ندارد  از این رو در کاهش هزینه ها کمک به سزایی میکند

خط تلفن اینترنتی یا خط تلفن ابری برخلاف خطوط آنالوگ داده ها را بصورت دیجیتال یا صفر و یک ارسال می کند.در خطوط تلفن قدیمی اگر کسی با خط تلفن ما تماس بگیرد آن خط اشغال می شود. ولی در خطوط تلفن ابری میتوان چند تماس همزمان را با هم اداره کرد .

 

فناوری تلفن ابری یا اینترنتی  چیست ؟ و چگونه بر بستر اینترنت کار میکند؟

خطوط اینترنتی  از فناوری VoIP برای برقراری تماس تلفنی بر بستر شبکه اینترنت یا IP استفاده می کنند، انتقال صدا روی بستر شبکه یا voip است از این رو به آن شماره تلفن اینترنتی  یا شماره تلفن ابری نیز گفته می شود و روی سرویس مرکز تماس راه اندازی می شوند پروتکل SIP وظیفه بر قراری یک مکالمه تلفنی و مدیریت مکالمه را به عهده دارد پروتکل SIP مهم ترین و اصلی ترین پروتکل برای انتقال صدا روی بستر شبکه یا voip است. ترانک به کاربران امکان برقراری مکالمات همزمان را فراهم می کند و شما می توانید حتی بدون اجاره محل کار ازخط تلفن اینترنتی تهران و سایر شهرستانها  استفاده و کسب و کار خود را بدون سرمایه گذاری راه اندازی نمایید.

مطالب مرتبط:  تماس‌ های Wangiri چیست؟ آیا می تواند در مرکز تلفن ابری مشکل ساز شود؟|تلفنچی

 

چرا سیستم تلفن اینترنتی محبوب است؟

سرویس محبوب است زیرا کاربران می توانند بدون هیچ سرویس تلفنی اختصاصی تماس تلفنی برقرار کنند که باعث صرفه جویی در هزینه تماس می شود. اگر کاربران به اینترنت دسترسی دارند، نیازی به داشتن خطوط تلفن مسی اختصاصی ندارند. این به کارمندان اجازه می دهد تا به راحتی از خانه یا  سایر مکان های دور در  دفتر اصلی شرکت کار کنند.

چه تجهیزاتی برای استفاده از سیستم تلفن اینترنتی نیاز است؟

برای برقراری تماس با استفاده از تلفن اینترنتی  VoIP، به یک تلفن رومیزی یا گوشی سازگار با VoIP یا یک برنامه VoIP نیاز دارید. این بدان معناست که به دستگاه تماس گیرنده یک آدرس IP اختصاص داده می شود تا بتوان تماس ها را از طریق شبکه داده برقرار کرد. برخلاف تلفن‌های ثابت قدیمی، تلفن‌های VoIP می‌توانند با کیفیت  بالا کار کنند.

اکثر سیستم‌های VoIP شامل یک تلفن VoIP (تلفن رومیزی VoIP، گوشی، بلندگو، تلفن همراه یا رایانه با نرم‌افزار VoIP و هدست) و سرور VoIP یا سرور SIP است که معمولاً در محل ارائه‌دهنده خدمات VoIP قرار دارد. تلفن های VoIP تقریباً همیشه بهتر از تلفن های آنالوگ مبتنی بر PBX سنتی کار می کنند زیرا قابلیت های یک سیستم تلفن دیجیتال بسیار پیشرفته تر است.

سیستم تلفن اینترنتی ازچه طریق اجرا میشود؟

VoIP  یا تلفن اینترنتی از طریق اینترنت اجرا می شود و داده های شما به طور ایمن در فضای ابری منتقل می شود. شما می توانید سیستم VoIP خود را از طریق یک داشبورد دیجیتال یا برنامه کنترلی که روی یک مرورگر اینترنتی معمولی اجرا می شود، مدیریت کنید. این برنامه‌های نرم‌افزاری مدیریتی به کاربران یا مدیران اجازه می‌دهند دسترسی را کنترل کنند، کاربران سیستم را مدیریت کنند و گزینه‌های کاربر را تنظیم کنند.

مطالب مرتبط:  سیپ ترانک (SIP Trunk) چیست و چگونه کار می کند؟

هزینه اجرای سیستم تلفن اینترنتی چقدر است؟

احتمالاً از خود می پرسید که واقعاً هزینه اجرای یک سیستم تلفن اینترنتی   چقدر هزینه دارند و چه متغیرهایی بر این هزینه تأثیر می گذارند؟ هزینه های مداوم ماهانه و سالانه سیستم تلفن  اینترنتی VoIP چیست؟ لطفا مقاله قیمت  تلفن اینترنتی را مطالعه کنید

امکانات تلفن اینترنتی ویپ 

 

 • ارسال پیام صوتی انبوه
 • دارای صف تماس
 • انتخاب شماره دلخواه
 • عدم نیاز به سخت افزار
 • مالکیت دائمی خط
 • ارائه خط تلفن با کد استان
 • تماس ورودی و خروجی
 • قابل استفاده روی موبایل
 • امکان دایورت تماس ها
 • پشتیبانی از وب سرویس
 • استفاده همزمان در چندین دفتر
 • · مکان چند تماس همزمان بدون اشغالی
 • تماس با کلیه خطوط مخابراتی
 • هزینه های مقرون به صرفه
 • کاهش هزینه های سازمانی با امکان دورکاری
 • امکان تماس از روی سایت
 • ایجاد تماس همزمان بالا
 • قدرت پردازش بالا با توجه به اختصاصی بودن سرویس
 • گزارش گیری مدیریتی و پیشرفته با فیلترهای بسیار
 • قابلیت استفاده از خطوط تلفن مخابراتی

 

اندکی راجع تلفنچی

تلفنچی با ارایه مرکز تلفن ابری  با بهترین امکانات و دارای سرویسهای با کیفیت  شما را در پیشبرد کسب و کار خود همراهی میکند با خدمات مرکز تلفن مجازی  تلفنچی شما بدون دغدغه ی موقعیت مکانی دفتر کار و بدون صرف هزینه های خرید و نگهداری سخت افزار، از یک مرکز تلفن حرفه ای استفاده کرده و گزارشهای دقیق و ساماندهی شده از کسب و کار خود داشته باشید و در لحظه آن را راهبری و مدیریت کنید.

 

سولات متداول