مرکز تلفن ابری چیست ؟

با مقاله دیگر از تلفنچی در خدمتتون هستیم مرکز تلفن ابری یا مرکز تلفن اینترنتی یا ویپ ابری در واقع جایگزین تلفن سانترال  است وبه جای اینکه در محل شرکت و یا کسب کار نصب و راه اندازی شود بر بستر اینترنت راه اندازی میشود و در هر جای ایران قابل دسترسی است .

چرا مرکز تلفن ابری یا تلفن گویا؟

با پیشرفت تکنولوژی چون مرکز تلفن ابری یا  اینترنتی از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است مرکز تلفن اینترنتی بروزترین و ساده ترین سیستم که هم به لحاظ پشتیبانی مناسب باشد و هم به لحاظ کارکرد بتواند مطمئن عمل کند مرکز تلفن ابری یا  تلفن گویا همان  ویپ ابری  است که در اروپا و آمریکا با نام Hosted PBX یا Cloud PBX نامیده میشود. در این تکنولوژی شما دیگر نیاز به نصب و خرید سرور و سخت افزار و نگهداری در محل و هزینه سرور و برق ندارید و تنها برای مدیریت تماس ها نیاز به یک اینترنت معمولی دارید.

قابلیتها و امکانات  مرکز تلفن ابری یا تلفن گویا

  • ارسال پیام صوتی به صورت انبوه
  • کاهش هزینه های سخت افزار
  • صندوق صوتی
  • دریافت همزمان تماس نامحدود
  • قابلیت ایجاد داخلی نامحدود
  • ارائه گزارشات  تماسهای ورودی و خروجی تماس ها
  • امکان دایورت تماس ها
  • کنفرانس صوتی
  • منو صوتی یا IVR
  • ساعت کاری هوشمند
  • انتقال تماس

مرکز تلفن ابری  و یا تلفن گویا چگونه به کاهش هزینه کسب  و  کارها کمک میکند؟

شما را دعوت میکنم به مقاله تلفنچی در این باره  نوشته شده توجه کنید.کاهش هزینه ها در کسب و کارها با تلفن اینترتی

    امنیت مرکز تلفن  اینترنتی یا ابری چقدر است؟

امنیت مرکزتماس ابری نسبت به تلفن های  سنتی  بسیار بالاتر است چون در صورت به دست اوردن سیم میتوانند تلفن را هک کنند تلفن  های آنالوگ از طریق شبکه سوئیچینگ یا همان شبکه جهانی PSTN صورت می گیرد. اما تماس های تلفن ابری بر بستر اینترنت و فضای ابری انجام می شوند که هک ان کار آسانی نیست

مطالب مرتبط:  اهمیت ضبط مکالمات تلفنی در مرکز تلفن ابری

 مرکز تلفن ابری یا  اینترنتی  یا مستقر در محل مناسب است ؟

در حقیقت مرکز تلفن  ابری همان مرکز تلفن اینترنتی است. تفاوت آن در محل استقرار، می باشد. مرکز تلفن اینترنتی میتواند روی سرور خصوصی مجازی VPS نصب و راه اندازی شود.البته در نحوه کاربری مرکز تلفن مجازی یا ابری تعداد زیادی شرکت از یک سرور خدمات میگیرند. اسم دیگری که برای این مرکز  میتوان گفت هاستد پی بی ایکس Hosted PBX است. یعنی مرکز تلفن ابری نوعی هاستد پی بی ایکس Hosted PBX است.  مرکز تلفن اینترنتی مستقر در محل را میتوانیم تبدیل به یک مرکز تلفن مجازی کنیم و  تنها تفاوت آن  در بحث هزینه های استقرار می باشد

 

هزینه نرم افزار مرکز تلفن ابری چقدر است؟

نرم افزار مرکزتلفن   امروزه یک فناوری ارتباطی ضروری برای انواع مراکزی است که تماس ورودی  بسیار بالایی دارند  مرکز تلفن ابری به این  مراکز تلفن  کمک می کند تا به طور کارآمد عملیات خدمات مشتری را به صورت روزانه  و بدون  هیچ گونه نارضایتی  حفظ کند با توجه به تعداد وظایف خدمات مشتری که نرم افزار مرکز تلفن  ابری می تواند به نمایندگان در انجام هر لحظه کمک کند.

ممکن است فکر کنید این نرم افزار قیمت بالایی دارد. اما این طور نیست. در واقع، نرم افزار مرکز تلفن  ابری بسیار انعطاف پذیر و مقرون به صرفه است. بسته به اندازه و نیازهای مرکز تلفن  خود، می توانید مطمئن باشید که راه حلی متناسب با نیازهای ارتباطی و بودجه خود پیدا خواهید کرد.

هزینه نرم افزار مبتنی بر فضای مجازی در مقابل هزینه های ابری

هزینه شما برای نرم افزار مرکز تلفن  بسته به اینکه نرم افزار داخلی و محلی است  یا مبتنی بر ابر را انتخاب کنید متفاوت خواهد بود.

 

هزینه های نرم افزار مرکزتلفن در محل

به طور کلی، نرم افزار داخلی برای مراکز تلفن بزرگتر مناسب تر است زیرا به آنها کنترل و انعطاف پذیری بیشتری با نرم افزارشان می دهد. شما سرورها را نصب کرده و نرم افزار را در محل مرکز تلفن خود میزبانی خواهید کرد. در نتیجه، شما قادر خواهید بود تعمیر و نگهداری و به روز رسانی خود را انجام دهید و نرم افزار را مطابق با نیازهای خاص خود مهندسی کنید.

مطالب مرتبط:  تلفن اینترنتی تلفنچی راهی برای صرفه جویی در هزینه ها

 

هزینه های اولیه برای نرم افزار محلی  احتمالاً پرهزینه خواهد بود. اما با گذشت زمان، اگر مرکز تلفن بزرگی هستید، احتمالاً در پول خود صرفه جویی خواهید کرد، زیرا مجبور نخواهید بود ماهیانه به یک شرکت نرم افزاری پول پرداخت کنید.

 

هزینه های نرم افزار مبتنی بر ابر

نرم‌افزار مبتنی بر ابر با مرکز تلفن ابری  اغلب برای مراکز تلفن کوچک تا متوسط ​​مناسب‌تر است، زیرا در ابتدا مقرون به صرفه‌تر است. اساساً مرکز تلفن  شما  باید یک شرکت نرم افزاری را انتخاب کند و به صورت ماهانه یا سالانه به آنها برای استفاده از نرم افزار آنها پرداختی انجام دهد شما لازم نیست نگران نصب سرورها و نگهداری نرم افزار در محل خود باشید. در عوض، نرم افزار با استفاده از  تکنولوژی ابری اجرا می شود و می توانید از هر جایی از آن استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما به ویژگی‌ها و ابزارهایی که شرکت نرم‌افزار ارائه می‌دهد محدود خواهید بود (به اندازه نرم‌افزار میزبانی محلی  قابل تنظیم نیست.)

نرم‌افزار مبتنی بر فضای ابری بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است، اما به پرداخت‌های ماهانه مستمر نیاز دارد.

آیا باید یک سیستم تلفن PBX  مرکز تلفن ابری در دفترم داشته باشم؟

شرکت های بزرگ به منظور سازماندهی مناسب زیرساخت های مخابراتی خود به سیستم های تلفن PBX  یا مرکز تلفن ابری نیاز دارند. کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​می‌توانند از زیرساخت‌های PBX بهره ببرند،  سازمان‌هایی که به تماس‌های ورودی یا خروجی متکی هستند، پس از تغییر به سیستم تلفن PBX مرکز تلفن اینترنتی ، متوجه مزایای واضح و فوری خواهند شد. عملکرد بهبود یافته و هزینه های تلفن کمتر، سیستم های سانترال دیجیتال دارایی های ارزشمندی برای فرآیندهای تجاری  هستند به طور مشابه، سازمان هایی که مایل به پیاده سازی ویژگی های مشتری مداری  تلفنی  هستند، برای انجام این کار باید یک سیستم PBX  یا مرکز تلفن ابری  را پیاده سازی کنند. مرکز تلفن اینترنتی تضمین می‌کند که مشتریان خدمات را بدون دردسر  تجربه کنند و در عین حال اطمینان حاصل شود که تماس‌های داخلی جداگانه انجام می‌شوند . برای  کسب‌وکارهای کوچک،  راه حلهای ,  PBX  یا تلفن اینترنتی   که نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه کمی دارند و فروشندگان  طیف وسیعی از کارها  را بر اساس نیاز  واقعی میتوانند از  طریق مرکز تلفن ابری انجام دهند   پتانسیل اجرایی  PBX در سطح سازمانی به شیوه ای مقیاس پذیر و انعطاف پذیر است  که آن را برای تقریباً هر سازمانی جذاب می کند.

مطالب مرتبط:  تلفن گویا هزینه ها، کاربردها،قابلیتها ، مزایا

سوالات رایج راجع مرکز تلفن ابری یا تلفن گویا

1- آیا تلفن گویا به اشخاص حقیقی هم ارائه میشود؟

بله

آیا با قطعی اینترنت تماس های وروردی و خروجی هم قطع می شود؟

برای این مشکل میتوانید از  تماس آفلاین استفاده کنید که به همین منظور در نظر گرفته شده است که هر اپراتور شماره موبایل خود را وارد میکند و در صورت قطعی اینترنت تماس به موبایل داخلی مورد نظر هدایت می شود

آیا اینترنت هم همراه تلفن ابری ارائه می شود؟

خیر این خطوط روی اینترنت ارائه می شود و خود خطوط اینترنت ارائه نمیدهد

سرشماره خطوط چند می باشد؟

تمامی خطوط با سرشماره 9 شروع می شوند

آیا نیاز به سخت افزار داریم؟

برای استفاده از این خطوط نیازی به سخت افزار ندارید و به صورت نرم افزاری می توانید از سیستم استفاده کنید و هزینه های سنگین سخت افزار در این پروژه به صفر می رسد

اندکی در رابطه با تلفنچی 

تلفن ابری اولین بار در ایران توسط مرکز تلفن ابری تلفنچی ارائه داده شد  باتلفنچی میتوانید بهترین امکانات را با کمترین هزینه داشته باشید