Call Forwarding چیست و چه قابلیت ‌هایی  در مرکز تلفن ابری دارد؟

در واقع Call Forwarding در مرکز تلفن ابری  هدایت تماس به شماره‌ ی دیگر است، برای مثال قصد دارید تا شماره‌ ی دفتر کار  مجازی خود را جوری تنظیم کنید که در هر زمانی بتوانید با تلفن همراه پاسخ مشتریان خود را بدهید حتی زمانی که در دفتر کار حضور ندارید. البته این موضوع به همین‌ جا ختم نمی‌ شود بلکه حتی در برخی از سیستم‌ ها این امکان وجود دارد که بدون حضور در محل کار با شماره‌ ی دفتر با دیگران تماس برقرار کنید که در ادامه به این موضوع اشاره می‌ کنیم.

لطفا مقاله تلفن اینترنتی را مطالعه نمایید

معمولا این کار برای تلفن‌ های ثابت کمی دشوار است و باید مراحل مختلفی طی شود تا Call Forwarding انجام شود به همین دلیل افراد از سانترال و دیگر روش‌ ها استفاده می‌ کنند اما بعضی از این روش‌ ها نیازمند پرداخت هزینه برای فراهم کردن تجهیزات است.

یکی از بهترین روش ها  برای این کار استفاده از تلفن ابری و ویپ یا تلفن گویا است، در واقع این سیستم مزایای بسیار زیادی دارد که برای مثال می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خط تلفنی کاملا اختصاصی
  • منشی تلفنی حرفه‌ ای بدون نیاز به دانش خاصی
  • امکان مدیریت چندین تماس در هر لحظه
  • قابلیت ضبط مکالمات
  • قابلیت انتقال تماس از راه دور
  • قابلیت برقراری تماس از راه دور

موارد گفته شده، تنها بخشی از مزیت‌ های تلفن ابری یا تلفن اینترنتی است که مشتریان با پرداخت هزینه‌ ی مناسب می‌ توانند از تمامی قابلیت‌ های این سیستم بهره‌ مند شوند. اگر قصد دارید تا با تمامی مزایای این سیستم آشنا شوید، می‌ توانید از تلفنچی استفاده کنید.

مطالب مرتبط:  PBX چیست ، انواع PBX ، میزبانی در محل، مرکز تلفن ابری| تلفنچی

مزایای Call Forwarding چیست؟

قطعا Call Forwarding می‌ تواند در بسیاری از شرایط به کمک افراد بیاید، در واقع با استفاده از آن می‌ توانید کسب‌ و کار خود را کاملا حرفه‌ ای جلوه دهید و برای مشتریان خود پشتیبانی 24 ساعته در نظر بگیرید. از آنجایی که برای پاسخ به تلفن‌ های محل کار خود نیاز به حضور فیزیکی ندارید، می‌توانید در هر زمان و هر مکان تلفن‌ های دریافت خود را پاسخ دهید. همچنین علاوه بر تماس‌ های دریافتی می‌توانید بدون حضور در محل کار با مشتریان خود تماس بگیرید و هم از تماس‌ های دریافت و هم از تماس‌ های خروجی بهره‌ مند شوید.

سخن آخر:

اگر می‌ خواهید از تماس از راه دور و یا انتقال تماس از راه دور بهره‌ مند شوید، می‌توانید از ویپ یا  مرکز تلفن ابری استفاده کنید زیرا این موارد نیاز به پرداخت هزینه ندارد و مهم‌ تر از همه با سرعت بسیار زیادی به مشتریان تحویل داده خواهد شد.

تلفنچی مرجع تخصصی ارائه خدمات تلفن ابری در ایران است که مزایای بسیار زیادی را برای کاربران خود فراهم کرده، یکی از این مزایا انتقال تماس از راه دور یا Call Forwarding است. اگر برای استفاده از خدمات تلفن ابری نیاز به دریافت مشاوره دارید، می‌ توانید با شماره‌ های درج‌ شده تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی کارشناسان تلفنچی بهره‌ مند شوید.