هزینه سیستم تلفن اینترنتی  چقدر است و قیمت آن به چه چیزی بستگی دارد.؟

با مقاله تلفنچی با عنوان قیمت سیستم تلفن اینترنتی  در خدمتتون هستیم

ابزارهای فناوری اختصاصی اغلب با سرمایه گذاری های قابل توجهی همراه هستند.  ولی وقتی نوبت به نرم افزار مرکز تماس مدرن می رسد، مقرون به صرفه تر از آن چیزی نیست . تلفن اینترنتی یا تلفن ابری جایگزین فناوری سنتی (و بسیار قدیمی) تلفن می شود که در بسیاری از مکان ها برای چندین دهه از کابل های سیم مسی استفاده میکند. شبکه‌های VoIP روی همان کابل‌کشی اینترنت و شبکه اجرا می‌شوند که رایانه‌های اداری، سرورها، روترها و سایر دستگاه‌های شبکه شما را به هم متصل می‌کند. همانطور که قبلاً می دانید، هزینه های نگهداری آن اتصالات تلفنی قدیمی و اختصاصی با سیم مسی به طرز شگفت آوری بالاست!

یک سیستم تلفن VoIP   تلفن اینترنتی مشابه در مقایسه با یک سیستم تلفن تجاری قدیمی PBX داخلی میلیونها تومان  صرفه جویی می کند. یک سیستم تلفن VoIP که به خوبی مهندسی شده باشد از هر نظر نسبت به اکثر سیستم های سانترال برتری دارد و هزینه بسیار کمتری دارد.

تلفن VoIP  یا تلفن اینترنتی یا تلفن ابری چیست؟

Voice over Internet Protocol Telephony یک روش ارتباطی مبتنی بر مجموعه ای از استانداردها است که تماس های تلفنی خدمات صوتی را با استفاده از اتصال اینترنتی به جای تجهیزات ارتباطی اختصاصی، خطوط تلفن مسی و یک ارائه دهنده خدمات تلفنی خاص مانند Verizon یا AT&T ارائه می دهد.

پروتکل‌های VoIP صداهای صوتی آنالوگ شما را به سیگنال‌های دیجیتال تبدیل می‌کنند، سیگنال دیجیتال را فشرده می‌کنند و آن را از طریق اینترنت منتقل می‌کنند، درست مثل اینکه سیگنال صوتی داده‌های کامپیوتری باشد. یک ارائه دهنده خدمات VoIP داده های تماس را بین همه کاربران مدیریت و مسیریابی می کند. در انتهای گیرنده، داده های سیگنال دیجیتال فشرده نشده و دوباره به صداهای صوتی آنالوگ تبدیل می شوند که از طریق گوشی، تلفن همراه، کامپیوتر یا بلندگوی خود می شنوید.

سیستم تلفن  اینترنتی  یا VoIP چگونه کار می کند؟

در ابتدایی ترین شکل خود، سیستم تلفن VoIP یک فناوری است که برای برقراری تماس های تلفنی از طریق اتصال اینترنت به جای یک خط تلفن مسی اختصاصی استفاده می شود. یک سیستم VoIP سیگنال های صوتی آنالوگ را به سیگنال های دیجیتال تبدیل می کند و آنها را مانند بسته های داده از طریق یک اتصال اینترنتی معمولی منتقل می کند. یک سرور VoIP تماس های VoIP را به شبکه های تلفن دیگر متصل می کند.

مطالب مرتبط:  چگونه با مرکز تلفن ابری و تلفن گویا  هزینه های جانبی کسب و کار ها کاهش می یابد؟ |تلفنچی

تا زمانی که یک اتصال اینترنت پرسرعت سریع و قابل اعتماد دارید، همه  چیزی است که شما آماده راه اندازی سرویس تلفن VoIP هستید.

قیمت خدمات تلفن ویپ با تلفن اینترنتی چگونه است؟

دو عامل اصلی وجود دارد که بر هزینه سیستم تلفن VoIP تأثیر می گذارد. اولین عامل هزینه تعدادداخلی ها است که شما نیاز دارید. این هزینه برای خرید، پیکربندی و نصب هر گوشی است. برای تخمین هزینه های داخلی  های خود، به این فکر کنید که چند کارمند به تلفن روی میز خود نیاز دارند و این باید تخمین نسبتاً دقیقی از تعداد داخلی ها ی مورد نیاز شما باشد.

دومین عامل اصلی هزینه، تعداد خطوط خارجی یا مسیرهای تماسی است که شما نیاز دارید. ممکن است 50 داخلی  تلفن داشته باشید، اما تنها 10 نفر از این افراد نیاز به تماس تلفنی در یک زمان خارج از سازمان دارند. شما باید 10 مسیر تماس بخرید. البته بستگی به ارایه دهنده سرویس  ویپ دارد

همچنین یک بار هزینه راه اندازی تلفن VoIP شما وجود دارد.

چه عواملی باعث افزایش قیمت سیستم تلفن اینترنتی  می شود؟

بیایید عواملی را که باعث افزایش قیمت یک سیستم  تلفن اینترنتی یا VoIP می‌شوند، بررسی کنیم. عوامل اصلی که هزینه‌های راه‌اندازی را افزایش می‌دهند، تعداد داخلی ها  و تجهیزات و زیرساخت‌های موجود است.

هزینه تجهیزات جدید تلفن

اکثر مشتریان برای به حداکثر رساندن ویژگی های پیشرفته ای که سیستم تلفن VoIP  آنها ارائه می دهد، سخت افزار تلفن جدید خریداری می کنند. اگر نیاز به نصب تلفن‌های رومیزی VoIP جدید دارید، هزینه‌های معمول  400 هزار تومان تا 5 میلیون برای هر تلفن است.

دقت  داشته باشید که تلفن های رومیزی VoIP  حتی 2 یا 3 سال از عمر آنها می گذرد ممکن است از نظر توانایی آنها در استفاده از ویژگی ها و قابلیت های جدید منسوخ شده باشند.

در صورتی که از رایانه‌های رومیزی یا لپ‌تاپ و تلفن‌های همراه برای اجرای نرم‌افزار  برنامه VoIP استفاده می‌کنید و به تلفن‌های رومیزی جدید نیاز ندارید، نیاز به هزینه ای ندارد مگر هزینه خرید هد ست که بین 300 هزار تومان تا چند میلیون است که بستگی به نیاز شما دارد

مطالب مرتبط:  تلفن اینترنتی رایگان  و برقراری تماس اینترنتی رایگان در سال 2022|تلفنچی

هزینه های زیرساخت شبکه

هرتلفن نیاز به اتصال خاص خود به اینترنت دارد. خیلی وقت ها می توانیم از کابل شبکه موجود برای اتصال گوشی ها استفاده کنیم. حتی اگر یک قسمت میز فقط یک اتصال شبکه در دسترس باشد، اکثر تلفن‌های VoIP دارای یک پورت عبوری هستند که می‌توان از آن برای اتصال دستگاه بدون افت سرعت یا کیفیت تماس استفاده کرد.از اینترنت گوشی نیز میتوان برای اینترنت هر داخلی استفاده کرد

 

هزینه های مهاجرت شماره تلفن را فراموش نکنید!

معمولاً انتقال شماره تلفن و شماره داخلی موجود شما به ارائه دهنده خدمات VoIP جدید هزینه ای دارد.

 

هزینه های مداوم ماهانه خدمات تلفن VoIP

هر داخلی تلفن VoIP معمولاً حدود 30 تا100 هزار تومان برای هرداخلی در ماه هزینه دارد. و این ویزگی بستگی به ارایه دهنده سرویس شما دارد   ولی در تلفنچی  نیاز به پرداخت ماهانه به ازای هر داخلی نیست و شما با یک بار  پرداخت میتوانید از این ویژگی استفاده کنید

چه عواملی باعث کاهش قیمت سیستم تلفن  اینترنتی یا VoIP می شود؟

بیایید راه هایی را برای کاهش هزینه سیستم VoIP جدید و صرفه جویی در هزینه بررسی کنیم!

 

هزینه تجهیزات جدید تلفن

اگر تلفن های رومیزی موجود دارید، ممکن است آن ها را برای کار با یک سیستم یا ارائه دهنده جدید VoIP برنامه ریزی کنید.تلفنچی برای این منظور نیز تدابیری در نظر گرفته است که میتوانید با تهیه یه مودم از این ویژگی استفاده کنید و دیگر نیازی به خرید یک تلفن ویپ برای هر نیروی کار نباشد و  از همان تلفن های  قدیمی استفاده کنید فقط با تهیه یک مودم از مجموعه تلفنچی 

 

در صورتی که از رایانه‌های رومیزی یا لپ‌تاپ و تلفن‌های همراه برای اجرای نرم‌افزار , برنامه VoIP استفاده می‌کنید، احتمالاً بین 300 هزار تومان تا تا 2 میلیون  برای هرداخلی برای نرم‌افزار، هدست و خدمات حرفه‌ای برای نصب پرداخت خواهید کرد. باز هم، این می تواند در مقایسه با هزینه تلفن های رومیزی جدید ،   برای هر داخلی صرفه جویی کند. ولی شما حتی میتوانید از هد ست نیز استفاده نکرده و درصورت نصب برنامه ویپ روی گوشی با همان گوشی پاسخ تماس ها بدهید

مطالب مرتبط:  مشتریان هدف و کسب وکار ها در مرکز تلفن ابری یا اینترنتی |تلفنچی

 

هزینه های زیرساخت شبکه

اگر در حال حاضر سوئیچ‌ها و روترهای جدیدی دارید، کابل‌کشی‌های شما در 5 سال گذشته در محل‌های اداری شما نصب شده است و قبلاً روی فناوری PoE سرمایه‌گذاری کرده‌اید، احتمالاً در وضعیت خوبی هستید و نیازی به هزینه‌های زیرساختی اضافی برای این کار ندارید. سیستم تلفن VoIP جدید را به طور کامل پیاده سازی کنید.

 

 

چگونه هزینه های سیستم تلفن  اینترنتی یا VoIP با سیستم های PBX داخلی قدیمی مقایسه می شود؟

هزینه های سیستم تلفن VoIP می تواند کسری از هزینه  سانترال قدیمی در محل با خطوط ثابت سیم مسی باشد. یک شرکت محلی با 20 کارمندخیلی بیشتر برای   سیستم تلفن قدیمی خود پرداخت می کرد. پس از انتقال به یکی از خدمات VoIP ما، اکنون در ماه خیلی در هزینه ها کاهش دارد

چرا برخی از ارائه دهندگان تلفن اینترنتی یا VoIP گران تر هستند؟

رایج‌ترین دلیل گران‌تر بودن برخی از ارائه‌دهندگان VoIP این است که تمایل دارند با مشاغل بزرگ‌تری که به ویژگی‌های بیشتری نیاز دارند و تعداد افزونه‌های زیادی دارند، کار کنند. در نتیجه، ممکن است در نهایت برای برخی از ویژگی هایی که هرگز نیاز نخواهید داشت یا هرگز از آنها استفاده نخواهید کرد، هزینه پرداخت کنید.

چرا برخی از ارائه دهندگان سیستم اینترنتی یا VoIP ارزان تر هستند؟

رایج ترین دلیلی که برخی از ارائه دهندگان VoIP ارزان تر هستند این است که آنها تجربه زیادی در کار با مشاغل کوچک و متوسط ​​دارند که به همه ویزگی هایی که یک شرکت بزرگتر نیاز دارد نیاز ندارند. به این ترتیب،

برای برآورد دقیق هزینه یک سیستم تلفن VoIP جدید برای کسب و کار شما، لطفاً برای ارزیابی رایگان، بدون اجبار و بدون دردسر و قیمت با ما تماس بگیرید .

اگر آماده ارتقای سیستم تلفن خود هستید، لطفاً اینجا را کلیک کنید تا  یکی از کارشناسان سیستم تلفن VoIP ما  پاسخ گوی شماباشد ما به شما کمک می کنیم تا سیستم تلفن  اینترنتی یا ابری یا VoIP و ویژگی هایی را انتخاب کنید که برای کسب و کار شما مناسب است!